376599-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Lidingö: Smedtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppandling ramavtal svets och smide
Referensnummer: KF2022-066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar huvudsakligen svets- och smidesarbeten i
Käppalaförbundets anläggningar som består av Käppalaverket med ett antal yttre anläggningar. Se AFC.1 för ytterligare beskrivning av omfattningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen