376611-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Tillagning av måltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänster Nya Elementar
Referensnummer: UTBF-NYE 2023/3-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
1330 st skolluncher och mellanmål till 220 st. Uppdraget inkluderar inköp av livsmedel och tillagning av skolluncher i skolans lokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15894210 Skolmåltider, 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen