2. Förfarande
Förfarande
Titel: Processkemikalier
Beskrivning: Kommunen har behov av olika processkemikalier för användning i renings- och vattenverk samt i simhallar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24311000 Kemiska grundämnen, oorganiska syror och föreningar, 24311900 Klor, 24455000 Desinfektionsmedel, 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav Delområde 1 - Renings- och vattenverk
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Ösmo Simhall
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Krav på Delområde 3 - Polymer