Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongvaror.
Referensnummer: 17/198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44114200 Betongvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av betongvaror till Malmö stads verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44110000 Konstruktionsmaterial, 44114220 Rör och kopplingar av betong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen