Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt verktyg för vikariehantering.
Referensnummer: SFF - 1329/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Skol- och fritidsförvaltningen vid Helsingborgs stad upphandlar system för hantering av vikarier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48814100 Sjukvårdssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen