Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror 2.0.
Referensnummer: 2017/574
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39711100 Kylskåp och frysar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på vitvaror. Uppdraget omfattar leverans och utbyte av vitvaror, installation, bortforsling och garantiservice. Men även leverans av mindre hushållsel produkter. Exempel på produkter som efterfrågas tvättmaskiner, torktumlare, torkskåp, spis, inbyggnadsugn, köksfläkt, kylskåp, frysskåp, frysbox, diskmaskin, mikrovågsugn etc. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711100 Kylskåp och frysar, 39711300 Elektrotermiska apparater, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39711330 Elektriska brödrostar, 39711340 Tallriksvärmare, 39711350 Våffeljärn, 39711360 Ugnar, 39711361 Elektriska ugnar, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 42716120 Tvättmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen