Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs.
Referensnummer: 211/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fönsterputs med tillhörande karmtvätt för Helsingborgs stad samt koncernbolagen Helsingborgs Arena och Scen AB samt Nordvästra Skånes Vatten och Avlopp AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fönsterputs
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen