376795-2026 - Resultat
Sverige – Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare – Gårdstraktor Umeå Avfallscenter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGårdstraktor Umeå Avfallscenter
BeskrivningUmeå avfallscenter avser upphandla en gårdstraktor inkl förare för heltidsuppdrag på plats. Beredskap för vinterväghållning perioden oktober - april. Elfordon premieras.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125412:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 34144900 Elfordon, 34144710 Hjullastare