376797-2017 - ResultatSverige-Malmö: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd, buskar och perenner.
Referensnummer: 17/184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende leverans av Träd, buskar och perenner till verksamheter inom Malmö stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen