Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av utemiljö
Referensnummer: 22/140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden gäller drift och underhåll av utemiljö och omfattar tillsyn, skötsel och underhåll av markytor kring förskolor, skolor och övriga fastighetsobjekt på Lidingö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 45236000 Markanläggning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314100 Anläggning av gräsmattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen