Beställaren avser att teckna ramavtal med två (2) konsultföretag. Avrop sker genom en kombination av procentuell fördelning och förnyad konkurrensutsättning.
Se AUC.1 Omfattning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser Ramavtal Konstruktör.