2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Träd, buskar och perenner
Beskrivning: Detta är en Request for information, RFI, inför den planerade ramavtalsupphandlingen av Träd, buskar och perenner som Malmö stad avser att genomföra inom kort. Beställaren vill genom denna RFI ge potentiella leverantörer och andra berörda parter möjligheten att inkomma med synpunkter på upphandlingsdokumenten innan skarp annonsering av upphandlingen sker. Syftet är att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument genom att tillvarata branschens erfarenheter och kunskaper.
Intern identifierare: SN-2024-810
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter