377012-2024 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Anbudsförfrågan omfattar snöröjning, sandning, sopning och sandupptagning inom Ånge Fastighets- och Industri AB:s fastighetsområden enligt respektive objektförteckning. Isrivning och bortforsling av snö kan förekomma efter särskild beställning. Årsvolymen uppskattas till ca 4 500 000 kr/år för samtliga delar. Volymen kan variera och innebär ingen förpliktelse. Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör per del, Öst respektive Väst.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Väst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93167:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning, 90612000 Gatsopning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Öst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93167:Lot:2