2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2024-01522 - Designtjänster
Beskrivning: Ramavtalsupphandling avseende konsulter med kompetens inom områdena Visuell UI Design/Art Direction, UX Writing, UX/Interaktion samt Service Design/Research. De tjänster som ska kunna tillhandahållas inom ovanstående områden är följande: Research- och insiktsarbeten, Optimering, Nyutveckling samt Strategisk rådgivning.
Intern identifierare: 2024-01522
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 79311300 Undersökningsanalys, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79415200 Rådgivning avseende design
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000