377068-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Kaffebönor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe- och vattenautomater med tillbehör
Referensnummer: 2023/419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03131100 Kaffebönor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande kaffe- och dryckesautomater med tillbehör till Sveriges Domstolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Övre Norrland
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03131100 Kaffebönor, 42968100 Dryckesautomater, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15863000 Te, 15861000 Kaffe, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15830000 Socker och liknande produkter, 15510000 Mjölk och grädde, 15511700 Mjölkpulver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 - Nedre Norrland
Del nr: 2
Anbudsområde 3 - Svealand
Del nr: 3
Anbudsområde 4 - Stockholm
Del nr: 4
Anbudsområde 5 - Norra Götaland
Del nr: 5
Anbudsområde 6 - Gotland
Del nr: 6
Anbudsområde 7 - Södra Götaland
Del nr: 7