37707-2019 - PlaneringSverige-Örebro: Möbler för sjukvårdsändamål
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modulvagnar
Referensnummer: 19RS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av modulvagnar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 19RS
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling enligt LOU