2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för immunhistokemisk (IHC) infärgning av objektglas
Beskrivning: Köparen inbjuder er att lämna anbud för tjänst avseende ett system för Automatiserad immunhistokemisk infärgning där Her-2 och SISH ingår i analysutbudet.Systemet ska bestå av instrument med tillhörande utrustning, programvara, reagens, förbrukningsmaterial, kringutrustning och service. Systemets ingående utrustning ska vid installation vara fabriksny och av senaste modell/version.Tjänsten ska automatiskt kunna hantera olika tekniker, såsom immunohistokemi (IHC) och In situ hybridisering (ISH) med olika konjugat/visualiseringssystem.Tjänster ersätts utifrån pris per glas där tillhandahållande av all utrustning, reagens, förbrukningsmaterial, installationskostnad, utbildningskostnad, service, underhåll och support för att producera ett inmärkt glas enligt angivna metoder.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100444:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85111800 Patologiska tjänster