2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Eventtjänster
Beskrivning: Österåkers kommun planerar att genomföra en upphandling av eventbolag som kan stödja kommunen i genomförandet av olika interna och externa evenemang. Syftet med denna RFI (Request for information) är att i dialog med marknaden skapa en bättre förståelse för leverantörernas kapacitet, tjänsteutbud och möjlighet att möta Österåkers kommuns behov av evenemangstjänster. OBS! Detta inte är en upphandling utan enbart en informationsinsamling. Vi önskar svar senast den 19 juni 2025.
Intern identifierare: 2025-07 KS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar