377123-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Övervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning 2022
Referensnummer: 2021-185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Parkeringsövervakning samt tillhandahållande av biljettautomater till sjukhusen i Region Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall.
De sjukhus som ingår är Länssjukhuset Kalmar, Oskarshamns Sjukhus och Västerviks Sjukhus. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett avtal.
På sjukhusen finns parkeringar som är avsedda för personal och tjänstebilar samt parkeringar som är avsedda för patienter och besökande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712400 Parkeringstjänster, 79713000 Vakttjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen