Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning.
Referensnummer: 17/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal avseende sandupptagning för Krokoms kommun samt Krokomsbostäder AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-14
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar sandupptagning på flera orter i Krokoms kommun (se bifogade bilagor där de olika Anbudsområdena framgår).