377193-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Energiutredningar, Energideklaration och Energikartläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Energiutredningar, Energideklaration och Energikartläggning
BeskrivningMalmö Stad inbjuder er att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal inom nedan angivna delar för successiva avrop under avtalsperioden. • Energikartläggningar • Konsultering vid energibesparingsåtgärder baserade på Beloks totalmetodik • Energideklarationer
Intern identifierareSN-2024-1687
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal - Energiutredning, Energideklaration och Energikartläggning
BeskrivningRamavtal för Energiutredning, Energideklaration och Energikartläggning
Intern identifierare1587569
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav
BeskrivningEnergiutredning, Energideklaration och Energikartläggning
Intern identifierare1673640
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster