See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av särskilt boende; Tunagården i Borlänge
Beskrivning: Uppdraget innebär att för Borlänge kommuns omsorgsnämnds räkning och i enlighet med vad som framgår i upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor ansvara för Drift av särskilt boende, Tunagården Borlänge.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81096:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård