See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Precisionsavvägning
Beskrivning: Anbudsförfrågan avser precisionsavvägning för att underhålla, kontrollera och komplettera det nationella höjdnätet. Avvägningen sker till större del längs landsväg och beroende på var beställningen görs kan det finnas behov av TA-plan och/eller TMA-skydd. Leverantören avgör om TA-plan och TMA-skydd behövs och ansvarar i så fall för hanteringen.
Intern identifierare: LM2026/022606
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71353000 Markmätningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000