Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekter - Nya stadshuset - Uppsala kommun
Referensnummer: KSN-2019-1015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39200000 Inredning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun söker en leverantör för inredningsarkitektsuppdrag kopplat till Uppsala kommuns nya stadshus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39200000 Inredning, 71200000 Arkitekttjänster, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen