See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färsk frukt och grönsaker
Beskrivning: Upphandlingen avser färsk frukt och grönsaker. Upphandlingen är delad i två delar. Delområde 1, Avser produktområden enligt Årstalistan, färsk frukt, grönsaker och rotfrukter med undantag av potatis. Delområde 2, Avser produktområde Potatis
Intern identifierare: KS 2025-00532
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03212100 Potatis, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221200 Grönsaksfrukter, 03222000 Frukt och nötter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell
Intern identifierare: 1785698-0
Ytterligare klassificering (cpv): 03212100 Potatis, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03222000 Frukt och nötter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1, Frukt och grönt enligt Årstalistan
Beskrivning: Delområde 1, Avser produktområden enligt Årstalistan, färsk frukt, grönsaker och rotfrukter med undantag av potatis
Intern identifierare: 1824330-1
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221110 Rotfrukter, 03222000 Frukt och nötter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2, Potatis
Beskrivning: Delområde 2, Avser produktområde Potatis
Intern identifierare: 1848715-2
Huvudklassificering (cpv): 03212100 Potatis
Ytterligare klassificering (cpv): 15310000 Potatis och potatisprodukter