377340-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen SLL1679 Upphandling av rådgivnings- och transaktionstjänster inom fastighetsområdet.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av rådgivnings- och transaktionstjänster inom fastighetsområdet.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner