377341-2025 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Upphandling Ramavtal Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Ramavtal Kommunikationstjänster
BeskrivningSyftet med denna upphandling är att täcka beställarens behov av kommunikationstjänster utifrån perspektivet samhällskommunikation, dvs offentlig kommunikation där en politiskt styrd organisation är avsändare och där medborgare är den primära målgruppen.
Intern identifierareKF2024-265
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelÖvergripande krav
BeskrivningSe FFU
Intern identifierare1608130
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPris
Intern identifierare1610821
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning