See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggentreprenader ledningsplatser
Beskrivning: Ramavtalet avser ny-,till-, och ombyggnationer av någon av de ledningsplatser med fortifikatoriskt skydd som MSB ansvarar för. Anläggningarna finns placerade på 21 orter runt om i landet, varför ramavtalet omfattar hela Sverige. Anbud lämnas på hela upphandlingen. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 25/46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000