377387-2022 - ÄndringSverige-Kiruna: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Moduler för studentboende i Kiruna
Referensnummer: 2022/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Modul för studentboende i Kiruna.
Studentboende i 2 plan innehållande 44 st lägenheter med gemensamma kök och allrum, minst 1 st tvättstuga om minst 12 kvm, med utslagsvask och 4 st tvättmaskiner.
Varje lägenhet ska inneha egen dusch och wc, samt plats för säng, skrivbord och garderob.
Köken ska innehålla tillagningsmöjligheter för 6 personer på en yta om minst 70 kvm.
Allrum om minst 80 kvm.
Planlösning- och fasadritningar tas fram av leverantören