Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangstjänster 2018
Referensnummer: 18/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Evenemangstjänster till SKL.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92622000 Organisering av sportevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen