377457-2022 - ÄndringSverige-Nässjö: Parkeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning
Referensnummer: 2022/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun är i behov av leverantör som kan tillhandahålla parkeringsövervakning enligt Lagen (1976:206) om felparkeringsavgift på allmän platsmark inom gräns för detaljplanelagt och tättbebyggt område inom Nässjö kommun.