Officiellt namn: Eskilstuna Kommunfastigheter Aktiebolag Postadress: Box 5035 Ort: Eskilstuna Postnummer: SE-630 05 Land: Sverige Att: Jan Thor E-post:Jan.Thor@kfast.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Glasmästeriarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eskilstuna.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Service och reparationsarbeten samt installationsarbeten på glasmästeriarbeten. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45441000 Glassättning, 45453000 Reparation och renovering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.