Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling avseende stödundervisning i svenska.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården är upphandlande myndighet med organisationsnummer 202100-0225 och inbjuder er härmed att lämna anbud avseende stödundervisning i svenska enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80580000 Tillhandahållande av språkkurser, 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.