Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - GIS och GIT
Referensnummer: EL 19.079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun upphandlar ramavtal för konsulttjänster inom områdena GIS och GIT. Upphandlingen är uppdelad på respektive område och det står anbudsgivare fritt att lämna anbud på bara det ena området eller på båda.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen