377519-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Laboratorietjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa laboratorietjänster inom autoimmundiagnostik.
Referensnummer: DNRGS170034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser upphandla de laboratorieanalyser som våra egna laboratorier inte kan utföra inom området.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster, 85148000 Medicinsk analys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen