377519-2018 - ResultatSverige-Alafors: Kraftförsörjningstransformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TT2224 Surte Inköp av krafttransformatorer
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ale El Ekonomisk förening avser att upphandla två stycken nya krafttransformatorer 22,5/11,5 kV, 10 MVA som ska placeras i station TT2224 Surte utanför Göteborg.
Upphandlingen avser levarens och uppställning på färdiggrund enligt kommande förfrågningsunderlag. Leverans senast i september 2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31170000 Transformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen