2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV-konsulttjänster till Högskolan Dalarna
Beskrivning: Högskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på AV-konsulttjänster. Det första avropet kommer göras under kvartal 2 2024 och avser uppdraget att bistå högskolan med AV-konsulttjänster till nya Campus Borlänge (NCB).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98101:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72222300 IT-tjänster, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79421200 Projektutformning, förutom bygg – och anläggningsarbeten