377558-2017 - ResultatSverige-Boden: Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Företagshälsa med tillhörande tjänster.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser företagshälsa och hälsobefrämjande insatser, en leverantör kommer att antas för uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 85147000 Företagshälsovård, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen