See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsbevakning
Beskrivning: Vill du främja ordning och tillgänglighet på parkeringsplatser runt om i Södra Dalarna? Denna upphandlingen omfattar löpande parkeringsbevakning för Borlänge, Avesta, Hedemora och Ludvika kommun samt bolag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Borlänge kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avesta kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ludvika kommunkoncernbolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:4