377586-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
9512 - Ramavtal juridiska konsulttjänster
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedegas har ett flertal potentiella gasledningsprojekts med nyanslutningar till vårt gasnät samt anläggningsprojekt för flytande naturgas LBG eller LNG och behöver juridiskt konsultation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79130000 Tjänster avseende juridisk dokumentation och certifiering, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen