377603-2023 - ResultatSverige-Öjebyn: Stora containrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flak och containrar
Referensnummer: 5.2023.14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser teckna avtal på köp av flak och containrar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 44613300 Standardcontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen