37766-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Motordrivna rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar, klass A1, B1, B2
Referensnummer: HMN/210012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193121 Motordrivna rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Eldrivna rullstolar klasserna A1, B1 och B2, för 7 Regioner. (7-klövern)
Eldrivna rullstolar med motoriserad styrning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Eldrivna rullstolar klass A1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Eldrivna rullstolar klasserna A1 för 7 Regioner. (7-klövern)
Eldrivna rullstolar klass B1
Del nr: 2
Eldrivna rullstolar klasserna B1 för 7 Regioner. (7-klövern)
Eldrivna rullstolar klass B2
Del nr: 3
Eldrivna rullstolar klasserna B2 för 7 Regioner. (7-klövern)