2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rivning och nyproduktion Brobyggaren
Beskrivning: Objektet omfattar rivning samt nybyggnad av flerbostadshus med 35 lägenheter och lokaler i bottenplan. Miljöhus/ÅV samt cykelförråd ska uppföras på innergården.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten