377718-2023 - ÄndringSverige-Ängelholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Felanmälning- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: KS 2023/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ängelholms kommun upphandlar Felanmälnings- och ärendehanteringssystem. Systemet för felanmälan och ärendehantering som ska utgöras av en kartbaserad webbtjänst alternativt applikation för smidig och platsoberoende tillgång till systemet.