Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion och byggnation av förtidsröstlokaler
Referensnummer: VN-2023-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att förbereda lokalerna för förtidsröstning under valår. Lokalerna ska utrustas med valbås och valsedelställ etc. Inför förtidsröstningens ska leverantör besöka utsedda lokaler tillsammans med valkansliet för planering. Leverantör ska sedan bygga upp röstlokalen enligt ök. Under röstperioden ska leverantör vara behjälplig med utkörning av material och hantering av ev. problem under användning. Efter röstperiodens slut ska leverantör demontera lokalerna och lagerhålla valnämndens material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 79930000 Specialdesign, 79932000 Inredningsdesign, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen