Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: inkontinensprodukter
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensprodukter absorberande-fixeringsbyxor och inkontinensskydd för lättare urinläckage.
Referensnummer: RJL 2016/1939
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fixeringsbyxor och inkontinensskydd för lättare inkontinens.
Upphandlingsobjekt:
Denna upphandling avser Inkontinensprodukter absorberande-fixeringsbyxor och inkontinensskydd för lättare urinläckage.
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska och anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141621 Inkontinensset
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen