2. Förfarande
Förfarande
Titel: Våtrumsrenovering på arbetsfartyget Scandica
Beskrivning: Sjöfartsverket har för avsikt att renovera våtutrymmena på arbetsfartyget Scandica. Leverantören ska ta ett helhetsbegrepp över renoveringen, arbetet inkluderar demontering av utrustning, anskaffning av nytt material, renovering, ombyggnation och installation samt slutgiltig besiktning. Enkla, funktionella och beprövade samt miljöanpassade lösningar eftersträvas. Utförande ska vara underhållsvänligt så att service och reparationer framgent kan utföras rationellt.
Intern identifierare: 25-00688
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50241100 Reparation av fartyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000