377771-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Obligatorisk VentilationsKontroll (OVK), ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelObligatorisk VentilationsKontroll (OVK), ramavtal
BeskrivningFuturum fastigheter i Örebro AB inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av ramavtal avseende konsulttjänst som certifierad kontrollant med uppdrag att genomföra OVK, obligatorisk ventilationskontroll, samt ge förslag till hur energiåtgången kan minskas för ventilationen, utan att den ger sämre inomhusmiljö.
Intern identifierareDIA.2025.55
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000