377781-2022 - ResultatSverige-Västerås: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till anbudsansökan för Förebyggande skadedjurskontroll, Steg 1
Referensnummer: 2022/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att genom förebyggande kontroller och åtgärder minimera skadedjursförekomster på/vid Beställarens fastigheter/anläggningar. Syftet med uppdraget är att uppnå en så skadedjursfri miljö som möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen