2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gas och gasol
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av gasblandningar för industri, svets, livsmedel, badhus, andnings oxygen och gasol. Upphandlingen omfattar i huvudsak hyra av gasflaskor, leverans av gas och gasol, installation, in- och urkoppling av efterfrågade produkter, stänga av reservflaska, driftsätta flaska, kontroll av anslutning med gasläcksspray emballage samt bortforsling av utbytt produkt och emballage. Köp av gasflaskor kan även ske.
Intern identifierare: 24INK037
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen, 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser, 24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24112100 Koldioxid
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000